Konfucjusz

“Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, zaangażuj mnie a zrozumiem.”


Level up Mysłowice - Szkoła językowa

Role-playing

Role-play czyli dialog, w którym wcielamy się z uczniem w określone role i odgrywamy scenki sytuacyjne, w których może się on kiedyś znaleźć w rzeczywistości. W ten sposób używamy w praktyce wyuczonych zwrotów i struktur gramatycznych. Co więcej, taka „zabawa” działa motywująco, ponieważ pomaga uczniowi dostrzec jak wiele już potrafi powiedzieć.

Level up Mysłowice - Szkoła językowa

Gamifikacja

Gamifikacja polaga na użyciu mechanizmów z gier, które mobilizują do działania i zwiększają zaangażowanie ucznia. Granie w gry językowe (zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych), rozwiązywanie zadań i zagadek w zorganizowanym przez nas escape roomie, pokonywanie kolejnych poziomów i otrzymywanie za to punktów daje poczucie satysfakcji, jednocześnie ucząc współpracy w grupie.

Level up Mysłowice - Szkoła językowa

Muzyka i rytm

Muzyka w nauczaniu języków, szczególnie w nauczaniu dzieci, odgrywa ogromną rolę dostarczając prawidłowych wzorców artykulacji. Śpiewając i słuchając piosenek, uczniowie poznają rytm i melodię języka oraz lepiej zapamiętują całe frazy, a nie tylko pojedyncze słowa.

Level up Mysłowice - Szkoła językowa

Multimedia

Podcasty, filmy, interaktywne gry internetowe, autentyczne materiały dostępne w Internecie, itp. doskonale wspierają proces nauczania. Wykorzystując nowe technologie w nauczaniu języków przygotowujemy uczniów do życia i radzenia sobie we współczesnym świecie.

Level up Mysłowice - Szkoła językowa

Blended learning

Polega na połączeniu tradycyjnych zajęć stacjonarnych z e-learningiem. W praktyce, głównie w grupach na wyższych poziomach, uczniowie otrzymują część materiałów (do odsłuchania, przeczytania, nauki) drogą elektroniczną przed zajęciami, a lekcja służy do weryfikacji wiedzy i dyskusji, w której uczniowie dochodzą do wspólnych wniosków.

Level up Mysłowice - Szkoła językowa

Storytelling

Słuchanie opowiadania czytanego przez lektora, wspomaganego obrazkami i rekwizytami lub tworzenie własnej opowieści, angażuje uczniów lepiej niż samo słuchanie tekstu. Poza lekcją, zachęcamy uczniów do korzystania z naszego kącika czytelniczego. Kontakt z językiem literackim pomaga wzbogacić nasze słownictwo i podwyższa kompetencje językowe.


Szkoła Językowa LevelUp Mysłowice - język angielski, język niemiecki - © Copyright 2021 LevelUp.pl. Designed by AnaDesign Anna Kuś