Znasz już język angielski i zastanawiasz się jaki teraz wybrać kolejny język obcy?

Większość osób ostatnio decyduje się na język hiszpański, bo jest w miarę prosty i można go wykorzystać na wakacjach, tak samo włoski, pięknie brzmi.

Na pewno warto znać te języki, ale osobiście uważam, że w pierwszej kolejności warto wybierać języki „praktyczniejsze” w kontekście pracy jak np. niemiecki czy francuski.

Chciałam Was dziś przekonać do nauki języka niemieckiego 🙂
Dlaczego warto?

1. Język niemiecki jest pierwszym lub drugim językiem prawie 125 milionów ludzi. Używany w siedmiu krajach europejskich: w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Luksemburgu, Włoszech (Tyrol Południowy) i Lichtensteinie.

2. Niemiecki jest językiem kultury i nauki. Znając niemiecki możesz zapoznać się z dziełami wielu poetów, muzyków w oryginale.

3. Jeśli znasz gwarę Śląską, język niemiecki jest wręcz naturalny, bardzo podobny do Śląskiego, więc łatwo się go nauczysz.

4. Znajomość niemieckiego może zwiększyć nasze możliwości zawodowe. Niemcy, jako nasi sąsiedzi są jednym z najważniejszych partnerów handlowych dla Polski. Coraz więcej niemieckich firm inwestuje w Polsce, otwierając tu swoje firmy lub oddziały firm.

5. Zarobki w Niemczech są nawet kilkukrotnie wyższe niż w Polsce. Znając język niemiecki, wielu specjalistów może bez problemów znaleźć pracę u naszych sąsiadów.

6. Niemcy to kraj porządku, również jeśli chodzi o ich język. Pisownia i wymowa ma określone zasady i nie ma tylu wyjątków co w innych językach.

7. Możesz przekonać się, że niemiecki wcale nie jest trudny i jest bardzo podobny do angielskiego. Oba te języki to przecież języki germańskie, mają podobną gramatykę i wiele słów brzmiących podobnie o tym samym znaczeniu, więc jest je łatwo zapamiętać.

Przekonałeś się? Chcesz spróbować swoich sił? Skontaktuj się, wypełnij u nas test poziomujący i umów się na bezpłatną lekcję próbną 🙂

Udostępnij

Szkoła Językowa LevelUp Mysłowice - język angielski, język niemiecki - © Copyright 2021 LevelUp.pl. Designed by AnaDesign Anna Kuś